سبک زندگی سالم > آخرین اطلاعات گیاهان > رزماری و کاهش وزن

رزماری و کاهش وزن

رزماری و کاهش وزن

رزماری و کاهش وزن

قرن هاست که از گیاه رزماری به عنوان چاشنی جهت خوش طعم نمودن غذاها و داروی گیاهی برای درمان بیماری ها استفاده می شود. بر اساس مطالعات مرکز تحقیقات نستله، عصاره ی رزماری باعث کاهش وزن در موش های آزمایشگاهی می شود. این خاصیت رزماری احتمالا به دلیل توانایی آن در مهار آنزیم لیپاز است. لیپاز آنزیمی است که باعث شکستن مولکول های چربی می شود. مصرف رزماری باعث ایجاد حس سیری و به تعویق انداختن سرعت هضم چربی ها می شود.

1-روزانه تا 3 بار به میزان 400 میلی گرم عصاره ی رزماری به صورت قرص، مکمل و یا دمنوش مصرف کنید. پژوهشی نشان می دهد که کارنوسیک اسید رزماری آنزیم لیپاز را مهار می کند و باعث ایجاد حس سیری و کاهش اشتها می شود.

2-مواد غذایی کم چرب مصرف کنید. اضافهکردن مقادیر مناسب از رزماری به رژیم غذایی و مصرف مواد غذایی کم چرب و کم کالری به کاهش وزن کمک می کند.

3-حداقل 4 بار در هفته و هر بار به مدت 30 دقیقه ورزش کنید. ورزش کالری اضافی را می سوزاند و به کاهش وزن کمک می کند. در کشور آلمان رزماری برای درمان درد مفاصل و بهبود گردش خون تجویز می شود. سلامت مفاصل باعث ایجاد درد کمتری در حین ورزش کردن در بدن می شود. 

http://www.livestrong.com/article/534471-what-are-the-benefits-of-eating-rosemary

هشتگ :اشتراک گذاری :