سبک زندگی سالم > بایدها و نبایدها > فایده چای نعناع فلفلی: از القاء خواب تا کمک به کاهش وزن و فراتر!

فایده چای نعناع فلفلی: از القاء خواب تا کمک به کاهش وزن و فراتر!

فایده چای نعناع فلفلی: از القاء خواب تا کمک به کاهش وزن و فراتر!

فایده چای نعناع فلفلی: از القاء خواب تا کمک به کاهش وزن و فراتر!

فواید سلامت چای نعناع فلفلی که لازم است بدانید :
1- رهایی از استرس: وقتی صحبت از تسکین استرس و اضطراب می‌شود، چای نعناع فلفلی یکی از بهترین کمک کننده‌هاست. منتول موجود در این گیاه آرامبخش عضله شناخته می‌شود و یک ضداسپاسم طبیعی است که به شما هنگام استرس ذهنی مداوم کمک می‌کند.
2- سازگار با خواب: اگر شما شخصی بیخواب هستید، نعناع فلفلی برای شما عالی است. برای خوابی راحت و عمیق، چای نعناع فلفلی بدون کافئین بنوشید که به عنوان یک آرامبخش عضله نیز عمل می‌کند و به شما کمک می‌کند که آسوده بخوابید. پزشکان یک فنجان چای نعناع فلفلی را در شب به افرادی که دیر به خواب می‌روند، توصیه می‌کنند.
3- کمک به کاهش وزن: اگر به دنبال کاهش چندکیلوگرم از وزنتان هستید، چای نعناع فلفلی راهی پیش رویتان است. یک فنجان چای نعناع فلفلی می‌تواند باعث احساس سیری برای مدت طولانی‌تر در شما شود، بنابراین گرسنگی را در طول روز حس نمی‌کنید.
4- درمان ناراحتی معده: نعناع فلفلی می‌تواند برای معده شما شگفت انگیز عمل کند. بیماری های معده مانند یبوست، بیماری حرکتی (روده) و سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) این روزها بسیار متداول هستند. به دلیل وجود منتول، نعناع فلفلی به تسکین معده و فرایند هضم کمک می‌کند.
5- بهبود عمل هضم: براساس کتابHealing Foods به معنای "غذاهای شفادهنده"، منتول، روغن فعال در نعناع، مسئول خواص ضدعفونی کننده و ضدباکتریایی است که نعناع را به انتخابی خوب برای بهبود عملکرد هضم تبدیل می‌کند. ویژگی‌های سازگارپذیری نعناع به این معنی است که می‌تواند به تعادل بدن به روش مورد نیاز کمک کند.
6- تقویت سیستم ایمنی: نعناع فلفلی خواص ضدباکتریایی دارد که به مبارزه برعلیه امراضی که باعث بیماری می‌شوند، کمک می‌کند و همچنین سیستم ایمنی را بهبود می‌دهد. مقادیر کم پتاسیم، ویتامین B و آنتی اکسیدان‌های مختلف به عملکرد بدن در روشی سالم کمک می‌کنند.
7- مبارزه با تنفس بدبو: بسیاری از خوشبوکنندهای دهان حاوی نعناع فلفلی هستند. روغن فعال موجود در چای نعناع ففلفلی که به عنوان منتول شناخته شده، تنفس را تازه می‌کند. خواص ضدباکتریایی آن به رفع هرگونه پلاکی که منجر به بوی بد می‌شود، کمک می‌کند.

 Rana, S. (2018, July 19). 8 Benefits of Peppermint Tea: From Inducing Sleep to Aiding Weight Loss and More!. NDTV, food. Retrieved from

https://food.ndtv.com/food-drinks/8-benefits-of-peppermint-tea-from-inducing-هشتگ :اشتراک گذاری :